Jak se nalíčit na večírek

Vyrazit na večírek je skvělá příležitost se trochu víc vylepšit a zářit ve společnosti. Správný líčící postup může udělat zázraky pro váš vzhled a sebevědomí. Chcete-li se připravit na nezapomenutelný večer, připravili jsme pro vás několik skvělých tipů a triků, jak dosáhnout dokonalého večerního líčení. Připraveni si udělat všechny oči zelené závistí? Přečtěte si náš komplexní průvodce a pusťte se do líčení!

Základní kroky večerního líčení

1. **Čistá pleť:** Než začnete s líčením, ujistěte se, že máte čistou a hydratovanou pleť. Použijte jemný čistící gel a hydratační krém.

2. **Podkladová báze:** Naneste tenkou vrstvu podkladové báze, která zlepší přilnavost makeupu a prodlouží jeho trvanlivost.

3. **Korekce:** Pokud máte nedokonalosti, použijte korektor a korekční tužku pro zakrytí pupínků nebo tmavých kruhů pod očima.

4. **Tekutý make-up:** Vyberte si make-up s dobrým krytím a správným odstínem. Naneste ho na celý obličej a důkladně rozetřete.

5. **Konturování:** S pomocí bronzeru a tvářenky vytvořte jemný stín na tváři a vytvarujte si lícní kosti.

6. **Oční stíny:** Zvolte oční stíny v barvách, které ladí s vaším oblečením. Naneste světlejší odstín na celé víčko a tmavší odstín do zevního koutku oka.

7. **Eyeliner a řasenka:** Jemně oční linkou zvýrazněte oko a následně naneste řasenku pro efektní zvýraznění řas.

8. **Obočí:** Vyplňte a zdůrazněte obočí pomocí obočí tužkou nebo stíny.

Důležité tipy pro dokonalé večerní líčení

– Volba rtěnky: Na večírek můžete zvolit odvážnější barvy rtěnky, které ladí s celkovým vzhledem. Matná rtěnka bývá dlouhotrvající volbou.

– Fixace makeupu: Aby váš makeup vydržel celý večer, použijte fixační sprej, který zajistí jeho trvanlivost.

– Pestré řasy: Pokud chcete zvýraznit oči, můžete zvolit umělé řasy nebo řasenku s prodlužujícím efektem.

– Nádherný lesk: Pro zářivý vzhled můžete na tváře nanést trochu osvětlovače, který přidá jemný lesk na lícní kosti a nos.

Časté otázky ohledně večerního líčení

1. Jak dlouho před večírkem začít s líčením?
Ideální je začít s líčením alespoň hodinu předtím, než plánujete vyrazit na večírek. To vám zajistí dostatek času na všechny kroky a opravy, pokud něco nepůjde podle plánu.

2. Jak si správně upravit obočí?
Obočí by mělo být upravené, ale přirozené. Pomocí obočí tužky nebo stínů vyplňte řídší místa a důkladně je rozčešte obočním kartáčkem.

3. Co dělat, když líčení nevyjde podle očekávání?
Nemějte strach udělat nějakou úpravu. Pokud se například oční linka nepovedla, lehce ji můžete srovnat vatovým tamponkem navlhčeným odličovačem.

4. Jak zajistit dlouhotrvající makeup?
Kromě fixačního spreje můžete použít i matující papírky, které odstraní přebytečný lesk z obličeje a makeup zůstane víceméně nedotčený.

5. Jak často je potřeba opravovat líčení během večírku?
To závisí na typech produktů a na vašem typu pleti. Obecně platí, že máte-li fixační sprej a kvalitní produkty, mělo by stačit minimální opravy, například upravení rtěnky nebo odstranění lesku.

Viz také:

Photo of author

Jozin

Napsat komentář